logo1 butterfly
English  Deutsch  Rusky 
home onas partneri referencie akutality kontakt
sluzby
aktuality
 • Výhodné digitalizačné balíky práve teraz !!!
  Zdigitalizujeme Vám Vaše zbierky v mieste ich uloženia, v digitalizačných centrách TMGDigitality alebo Vám dodáme digitalizačné technológie a zaškolíme personál.
  Viac »
 • Založili sme platformu FORENSIC DIGITAL INTELLIGENCE
  ktorá je venovaná spolupráci expertov súdneho lekárstva, forenznej medicíny a odborníkov v oblasti 3D laserového skenovania.
  Viac »
 • 3D modelovanie známej internetovej postavičky Pištu Lakatoša
  Do traileru pre prvý slovenský celovečerný animovaný film sme vymodelovali známu internetovú postavičku Pištu Lakatoša.
  Viac »
 • Sme koordinátor v medzinárodnom projekte
  V medzinárodnom projekte "CULTOPS" je zapojených celkom 10 partnerov z piatich krajín bývalého tzv. „socialistického“ bloku. Cieľom projektu je výskum čo najširšieho spektra opozi...
  Viac »
 • Medzinárodné konzorcium na digitalizáciu kultúrneho dedičstva
  Zloženie konzorcia: STUDIO 727, s.r.o. VERI 2, s.r.o. Slovakia Online, s.r.o. Dokument Logistik, s.r.o. ZFB Zentrum Fűr Bucherhaltung,GmbH SOITRON, s.r.o. TMG Group, s.r.o.
  Viac »
Digitalizácia nástenných malieb

Máme skúsenosti s digitalizáciou statických nástenných malieb, obrazov a iných objektov, ktoré nie je možné zvesiť, premiestniť alebo inak s nimi manipulovať.  Disponujeme inteligentnými mobilnými zariadeniami a technológiou, ktorú je možné nakonfigurovať a umiestniť priamo v objekte klienta, kde sa nachádzajú predmety určené na digitalizáciu. Citlivým nasvietením a nasnímaním objektu je možné docieliť vynikajúcu vernosť farieb a štuktúry, ako aj ostrosť prezentovanej maľby.

 

 


Ukážka a priebeh digitalizácie malieb v Katedrále svätého Emeráma na Nitrianskom hrade


Nadrozmerné maľby a obrazy, a to až do 5 x 5 metrov, s ktorými je manipulácia veľmi obtiažna, spracovávame technológiou sekvenčného snímania s následným spájaním jednotlivých snímok. Týmto spôsobom digitalizácie je možné docieliť integritu obrazu s dokonalou vernosťou farieb a vynikajúcou ostrosťou.

 

vlastne projekty
 • Unikátna digitalizácia dokumentov z roku 1341
  Digitalizovali sme najstarší misál bratislavskej kapituly z roku 1341. Misál patrí medzi najvýznamnejšie stredoveké hudobné pamiatky z územia Slovenska. Miestom vzniku rukopisu bol pravdepodobne okruh hlavného cirkevného centra stredovekého Uhorska – Ostrihomu. V dejinác Misál patrí medzi najvýznamnejšie stredoveké hudobné pamiatky z územia Slovenska. Miestom vzniku rukopisu bol pravdepodobne okruh hlavného cirkevného centra stredovekého Uhorska – Ostrihomu.
  Viac »
 • Ako odfotiť slona na tanieri?
  Z histórie firmy. Naše prvé pokusy s priestorovou fotografiou predmetov, dnes známou pod názvom 360° a 3D fotografia. Manuálne zariadenie pozostávalo z otočnej platne "taniera"...
  Viac »
projekty spodok