logo1 butterfly
English  Deutsch  Rusky 
home onas partneri referencie akutality kontakt
sluzby
aktuality
 • Výhodné digitalizačné balíky práve teraz !!!
  Zdigitalizujeme Vám Vaše zbierky v mieste ich uloženia, v digitalizačných centrách TMGDigitality alebo Vám dodáme digitalizačné technológie a zaškolíme personál.
  Viac »
 • Založili sme platformu FORENSIC DIGITAL INTELLIGENCE
  ktorá je venovaná spolupráci expertov súdneho lekárstva, forenznej medicíny a odborníkov v oblasti 3D laserového skenovania.
  Viac »
 • 3D modelovanie známej internetovej postavičky Pištu Lakatoša
  Do traileru pre prvý slovenský celovečerný animovaný film sme vymodelovali známu internetovú postavičku Pištu Lakatoša.
  Viac »
 • TMG Group koordinátor v medzinárodnom projekte
  TMG Group je lídrom a koordinátorom medzinárodného projektu "CULTOPS" v najväčšom výskumnom a inovačnom programe EÚ HORIZON 2020.
  Viac »
 • TMG Group je líder medzinárodného konzorcia na digitalizáciu kultúrneho dedičstva
  TMG Group, s.r.o., divízia TMG Digitality je líder medzinárodného konzorcia na digitalizáciu kultúrneho dedičstva v Slovenskej republike v rámci operačného programu informatizácia...
  Viac »
Projekty
Ako odfotiť slona na tanieri?

Zariadenie pozostávalo z "taniera" na krokovateľnej panoramatickej hlave pripevnenej k statívu. Fotoaparát umiestnený na polohovateľnej ruke sa spolu s otočným vyvažovacím ramenom fixoval na kĺbe veľkého svetelného statívu. Zariadenie umožňovalo niesť a polohovať až 5-kilogramovú fotozostavu. Nosnosť statívu s točňou dokumentuje slon stojaci uprostred :-).

 

 

Kvôli neutralizácii pozadia sme použili poťah z čierneho zamatu a takisto čierne zamatové pozadie.Osvetlenie troma halogénovými reflektormi a jedným bodovým svetlom dávalo tvrdé a veľmi kontrastné výsledky, preto sme neskôr pri iných predmetoch použili na zmäkčenie svetla svetelný stan.

Animácia činnosti zariadenia:

 

 

vlastne projekty
 • Unikátna digitalizácia dokumentov z roku 1341
  Digitalizovali sme najstarší misál bratislavskej kapituly z roku 1341. Misál patrí medzi najvýznamnejšie stredoveké hudobné pamiatky z územia Slovenska. Miestom vzniku rukopisu bol pravdepodobne okruh hlavného cirkevného centra stredovekého Uhorska – Ostrihomu. V dejinác Misál patrí medzi najvýznamnejšie stredoveké hudobné pamiatky z územia Slovenska. Miestom vzniku rukopisu bol pravdepodobne okruh hlavného cirkevného centra stredovekého Uhorska – Ostrihomu.
  Viac »
 • Ako odfotiť slona na tanieri?
  Z histórie firmy. Naše prvé pokusy s priestorovou fotografiou predmetov, dnes známou pod názvom 360° a 3D fotografia. Manuálne zariadenie pozostávalo z otočnej platne "taniera"...
  Viac »
projekty spodok