logo1 butterfly
English  Deutsch  Rusky 
home onas partneri referencie akutality kontakt
sluzby
aktuality
 • Výhodné digitalizačné balíky práve teraz !!!
  Zdigitalizujeme Vám Vaše zbierky v mieste ich uloženia, v digitalizačných centrách TMGDigitality alebo Vám dodáme digitalizačné technológie a zaškolíme personál.
  Viac »
 • Založili sme platformu FORENSIC DIGITAL INTELLIGENCE
  ktorá je venovaná spolupráci expertov súdneho lekárstva, forenznej medicíny a odborníkov v oblasti 3D laserového skenovania.
  Viac »
 • 3D modelovanie známej internetovej postavičky Pištu Lakatoša
  Do traileru pre prvý slovenský celovečerný animovaný film sme vymodelovali známu internetovú postavičku Pištu Lakatoša.
  Viac »
 • Sme koordinátor v medzinárodnom projekte
  V medzinárodnom projekte "CULTOPS" je zapojených celkom 10 partnerov z piatich krajín bývalého tzv. „socialistického“ bloku. Cieľom projektu je výskum čo najširšieho spektra opozi...
  Viac »
 • Medzinárodné konzorcium na digitalizáciu kultúrneho dedičstva
  Zloženie konzorcia: STUDIO 727, s.r.o. VERI 2, s.r.o. Slovakia Online, s.r.o. Dokument Logistik, s.r.o. ZFB Zentrum Fűr Bucherhaltung,GmbH SOITRON, s.r.o. TMG Group, s.r.o.
  Viac »
Aktuality
Sme koordinátor v medzinárodnom projekte

V  medzinárodnom projekte "CULTOPS" je zapojených celkom 10 partnerov z piatich krajín bývalého tzv. „socialistického“ bloku. Cieľom projektu je výskum čo najširšieho spektra opozičných kultúrnych hnutí a aktivít a vytvorenie elektronického registra dokumentov svedčiacich o kultúrnej opozícii v bývalých socialistických krajinách.

 

Naša spoločnosť riadila všetky aktivity vedúce nielen k vytvoreniu a podaniu projektu ale prevzal zodpovednosť za úspešnú realizáciu projektu cez denné riadenie celého projektu, koordináciu a zabezpečovanie hladkého priebehu implementácie všetkých aktivít počas projektu, vyhodnocovanie a overovanie progresu projektu a jeho nákladov, monitoring kvality výstupov projektu, identifikovanie a ochranu duševného vlastníctva v súvislosti s projektom, reporting pre Európsku komisiu až po organizovanie záverečnej konferencie a prezentácie výsledkom projektu.

  
Členovia projektu:

INSTITUTE OF HISTORY OF THE SLOVAK ACADEMY OF SCIENCES (SK)

ARCHIVARIUM – association for preservation and protection of historical and cultural heritage 

 (SK)

 

INSTITUTE OF HISTORY OF THE ACADEMY OF SCIENCES (CZ)

UNIWERSYTET GDAŃSKI (PL)

UNIVERSITATEA ALEXANDRU IOAN CUZA DIN IASI (RO)

SLOVAK NATIONAL GALLERY 

 (SK)

 

BOHEMIA DOKUMENT LOGISTIK (CZ)

MUZIKOLOSKI INSTITUT SANU (RS)

vlastne projekty
 • Unikátna digitalizácia dokumentov z roku 1341
  Digitalizovali sme najstarší misál bratislavskej kapituly z roku 1341. Misál patrí medzi najvýznamnejšie stredoveké hudobné pamiatky z územia Slovenska. Miestom vzniku rukopisu bol pravdepodobne okruh hlavného cirkevného centra stredovekého Uhorska – Ostrihomu. V dejinác Misál patrí medzi najvýznamnejšie stredoveké hudobné pamiatky z územia Slovenska. Miestom vzniku rukopisu bol pravdepodobne okruh hlavného cirkevného centra stredovekého Uhorska – Ostrihomu.
  Viac »
 • Ako odfotiť slona na tanieri?
  Z histórie firmy. Naše prvé pokusy s priestorovou fotografiou predmetov, dnes známou pod názvom 360° a 3D fotografia. Manuálne zariadenie pozostávalo z otočnej platne "taniera"...
  Viac »
projekty spodok